|
Notariusz Michał Smolski jest powołany do dokonywania czynności, którym strony są obowiązane lub pragną nadać formę notarialną (czynności notarialnych). W zakresie swoich uprawnień działa, jako osoba zaufania publicznego, korzystając z ochrony przysługującej funkcjonariuszom publicznym.
Zapraszamy do Kancelarii notarialnej, prowadzonej przez Michała Smolskiego, notariusza w Tychach, która jest w bliskim sąsiedztwie przystanku autobusowego Tychy Hotelowiec, obok Sądu Rejonowego w Tychach. W budynku przy ulicy Budowlanych 35 znajduje się winda, a w jego pobliżu duży parking. Udzielamy stronom bezpłatnych i wyczerpujących porad dotyczących dokonywanej czynności notarialnej, również online. Płatności można dokonać bezgotówkowo (smartfon, BLIK, karta VISA, Mastercard). Dziesięcioletnie doświadczenie pozwala nam na świadczenie usług na najwyższym poziomie, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapewniamy pełną dyskrecję. Specjalizujemy się w świadczeniu kompleksowych usług notarialnych. Ofertę kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju firm. Z dużym zaangażowaniem podchodzimy do naszych codziennych obowiązków. Zabezpieczenie interesów Klienta to podstawa naszej działalności.
Zapraszamy w godzinach od 09:00 do 17:00.
Najlepszym sposobem wynajęcia lokalu mieszkalnego przez osobę fizyczną jest umowa najmu okazjonalnego.
Umowa najmu okazjonalnego dotyczy najmu lokalu mieszkalnego, którego właściciel, będący osobą fizyczną, nie prowadzi działalności gospodarczej w zakresie wynajmowania lokali, zawarta na czas oznaczony, nie dłuższy niż 10 lat.
Dla ważności umowy lub jej zmiany wymagana jest forma pisemna. Po zakończeniu umowy najemca traci tytuł do korzystania z lokalu i musi go opuścić. Jeżeli najemca dobrowolnie nie opróżnił lokalu, właściciel doręcza mu żądanie jego opróżnienia, sporządzone na piśmie z podpisem notarialnie poświadczonym.
Właściciel przystępując do zawarcia umowy winien:
a) uzyskać od przyszłego najemcy:
- wskazanie lokalu, w którym zamieszka po zakończeniu umowy,
- oświadczenie właściciela wskazanego lokalu lub osoby posiadającej do niego tytuł prawny, gdzie wyraża zgodę na zamieszkanie najemcy i osób z nim zamieszkujących w lokalu wskazanym w oświadczeniu; na żądanie wynajmującego załącza się oświadczenie z podpisem notarialnie poświadczonym,
b) podpisać umowę i otrzymać od najemcy akt notarialny, w którym najemca poddał się egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu używanego na podstawie zawartej umowy, w terminie wskazanym w żądaniu opróżnienia lokalu, nie krótszym niż 7 dni od dnia doręczenia żądania najemcy,
c) dokonać zgłoszenia zawarcia umowy w Urzędzie Skarbowym, w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcia najmu.
Niezgłoszenie umowy zrównuje ją z umową najmu, zawartą na zasadach ogólnych i pozbawia właściciela szerszej ochrony i uproszczonej egzekucji.
|